

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.45 mm |
| Thickness | 1.2 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 50 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 5 MHz |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.2 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 2.6 V/µs |
| Operating Supply Current | 1.1 mA |
| Input Bias Current | 100 pA |
| Nominal Supply Current | 1.1 mA |
| Output Current per Channel | 50 mA |
| Gain Bandwidth Product | 5 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 5 µV |
| Voltage Gain | 160 dB |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 110 dB |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 139 dB |
| Input Voltage Noise Density | 11 nV/sqrt Hz |
Stock: 1115
Distributors
pcbx
Unit Price$2.24676
Ext.Price$2.24676
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.24676 | $2.24676 |
| 10 | $1.68934 | $16.89340 |
| 25 | $1.55170 | $38.79250 |
| 50 | $1.47139 | $73.56950 |
| 100 | $1.39524 | $139.52400 |
| 300 | $1.33808 | $401.42400 |
| 500 | $1.28325 | $641.62500 |
| 1000 | $1.24563 | $1245.63000 |
| 3000 | $1.21359 | $3640.77000 |
| 5000 | $1.18237 | $5911.85000 |
